Державних університетів має бути рівно стільки, скільки областей + столиця + 5-7 зі статусом "нац. надбання" (КМА, Острозька, УКУ, Університет корінних народів, Університет Президента та ін.).
В середині університету є:
- коледжі (=вищі технікуми), які готують бакалаврів; деякі з них можуть бути в регіонах області, як лісотехнічні, сільскогосподарські, водного господарства і т. п.; можуть мати приватні персональні гранти особи, які навчаються),
- приватні коледжі (мають статус автономних підрозділів - з власним фінансовим рахунком, їх можуть дофінансовувати пиватні особи та групи, але частина коштів йде в загальноуніверситетський бюджет);
- факультети (готують магістрів, аспірантів, докторантів; приватні факультети не допускаються; можуть мати приватні персональні гранти особи, які навчаються),
- кафедри (забезпечують навчальний процес і початковий науковий процес у коледжах і факультетах), можуть бути згруповані за галузевими профілями (division; ними керують науково-методичні ради); можуть частково бути профінансовані приватним чином або галузевими установами),
- інститути (медичні, юридичні, військові, політехнічні, культурно-мистецькі, фінансові, митні, але як одиниці обласного університету; є виключно автономними підрозділами - з власним фінансовим рахунком, їх можуть дофінансовувати профільні міністерства, але частина коштів йде в загальноуніверситетський бюджет; всередині інститутів обовязково є два або більше коледжі і факультети та практикальні заклади, як ось лікарні, адвокатури, полігони та ін.).
Наукою керують саме факультети, в яких для цього є лабораторії (те, що колись називалося "центри"; виконуючі колективні гранти і держзамовлення, "господарські теми") і тільки вони подають звітність по науці (викладачі факультетів обов'язково (і за бажанням - викладачі коледжів) мають бути приналежними до певної науково-дослідної лабораторії, можуть одночасно - до 2-3). Лабораторії можуть мати статус приватних підрозділів та фінансуватися грантами.
Наукова бібліотека Університету складається з центральної, окремих галузей та бібліотек коледжів, факультетів і інститутів (у приватних коледжах та інститутах мають свій кошторис).
Кампуси - системи колективного проживання. Окремо для студентів коледжів, для факультетів та для викладачів і допоміжного персоналу.
Університетами керують Ректорати, які затверджуються терміном на 5 років за участю Наглядово-опікунських рад за поданням Вченої Ради Університету.
Президент Університету обирається Вченою Радою університету терміном на один рік (без права повторного вибирання) з числа провідних професорів університету.
-------------------------
Рівні професійної кваліфікації бакалавра, магістра та доктора філософії підтверджуються Дипломом про здобуття відповідного рівня освіти.
Також наявні пост-бакалаврські, пост-магістерські та пост-докторальні студії. Випускники відповідних рівнів освіти можуть засвоювати (з підтвердженням сертифікатом) 1-5 додаткових навчальних дисципліни з паралельних спеціальностей (наприклад, випускник з фізики може вивчити історію мистецтва та латинь тощо) протягом одного навчального року.
Здобуття професійного рівня бакалавра триває 4 роки (1 курс пропедевтичний, 2-4 курси - спеціалізації). Завершується кваліфікаційним екзаменом у поєднанні із захистом кваліфікаційних тез.
Здобуття професійного рівня магістра здійснюється 2-3 роки (залежить від рівня складності галузі). Завершується публічним кваліфікаційним екзаменом у формі захисту кваліфікаційної магістерської дисертації.
За галузевої потреби після отримання Диплому і для його верифікації необхідно пройти 3-4 роки практичного стажування (інтернатура, ад'юнктура) (т. зв. "цільове направлення").
Здобуття доктора філософії у певній галузі (= кандидат наук) здійснюється 4 роки і завершується публічним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії у галузі (= кандидата наук).
----------------------
Кваліфікаційні рівні регулюють діяльність особи у будь-якій сфері (не залежно від форми власності; невідповідність діяльності особи її кваліфікаційному рівню не допускається і розглядається як кримінальне порушення у фінансовій сфері).
Особа з кваліфікаційним рівнем бакалавра може здійснювати діяльність як молодший спеціальний персонал на виробництві (молодший спеціаліст), у сфері обслуговування, освіти та науки (лаборант, асистент вчителя чи інструктора), медицини (медична сестра, санітар), військової та юридичної справи (молодший офіцер) без права викладання та без права бути інструктором.
Особа з кваліфікаційним рівнем магістра може здійснювати діяльність як спеціальний персонал середнього рівня на виробництві (спеціаліст), сфері обслуговування, освіти та науки (асистент, викладач, вчитель, науковий співробітник, тютор), медицини (лікар), військової та юридичної справи (офіцер, старший офіцер) з правом викладання (у сфері дошкільної, шкільної та професійно-технічної освіти) та з правом бути інструктором та інструктором-спеціалістом.
Особа з кваліфікаційним рівнем доктора філософії у галузі може здійснювати діяльність як вищий і керівний персонал на виробництві (старший, головний і провідний спеціаліст), сфері обслуговування, освіти та науки (доцент, ліценціат, професор, старший науковий співробітник), медицини (лікар вищої кваліфікації), військової та юридичної справи (старший офіцер) з правом викладання (у закладах вищої школи та вищої професійно-технічної освіти) та з правом бути інструктором-наставником.
Комментариев нет:
Отправить комментарий